چه عواملی باعث کشت زعفران گردیده

ali.piri سپتامبر 1, 2019 0 Comments
چه عواملی باعث کشت زعفران گردیده

چه عواملی باعث کشت زعفران گردیده

1 – نیاز به آب کم:

مهمترین عامل گسترش و توسعه این گیاه در مناطق خشک و کم آب، نیاز کم این گیاه به آبیاری است. حداکثر نیاز آبی این گیاه حدود 6 هزار متر مکعب می باشد. نکته مهم و قابل تامل این که این گیاه زمانی به آب نیاز دارد که سایر گیاهان زراعی نیاز به آب نداشته یا اینکه کمتر به آبیاری نیاز دارند. نیاز آبی این گیاه از حدود نیمه مهر ماه شروع و تا حدود نیمه اردیبهشت ماه ادامه دارد.

2 – ایجاد اشتغال و جلوگیری از مهاجرت:

با توجه به اینکه عملیات کاشت، داشت، برداشت زعفران با نیروی انسانی انجام می گیرد و تقریبا ادوات خاصی بکار نمی رود. هر هکتار زعفران کاری جهت امر کاشت، داشت و برداشت و جدا سازی کلاله از سایر اجزاء گل به 270 نفر روز کار نیاز دارد. با توجه به اینکه هر 200 نفر روز کار در سال یک شغل دائم ایجاد می نماید،

در وضع موجود هر هکتار زعفران بیش از یک نفر اشتغال زائی دارد. از طرفی نظر به اینکه داشت و برداشت زعفران کار سخت و طاقت فرسایی نمی باشد، تقریبا تمام اعضای خانواده کشاورز می توانند در امر کاشت، داشت و برداشت و جدا سازی کلاله کمک نمایند.

3 – ارزش اقتصادی بالا:

بر طبق برآوردهای انجام گرفته، میانگین تولید محصول سالیلنه به ازاء هر هکتار حدود 5 کیلوگرم کلاله خشک زعفران است که با توجه به قیمت بالای زعفران، درآمد خوبی نسبت به سایر محصولات با توجه به آب مصرف شده عاید کشاورز خواهد شد.

4 – صادرات و ارز آوری:

بیشتر زعفران تولیدی ایران به سایر کشورها صادر می شود که با توجه به ارزش آن، درآمد قابل قبولی عاید ایران می گردد. بطوری که در سال 83 ایران با تولید213/62 تن زعفران رو به رو بود که مقدار 172 تن از آن را به 41 کشور جهان صادر نموده است.

5 – امکان بهره برداری:

8 – 9 سال در یک نوبت کاشت.

6 – ماندگاری زیاد محصول
7 – به ماشین آلات سنگین و تکنولوژی پیچیده نیاز ندارد.
8 – حجم محصول:

حجم محصول تولید شده اندک و نیاز به انبارهای بزرگ نداشته و حمل و نقل آن راحت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *