فیزیولوژی رشد و نمو زعفران

ali.piri سپتامبر 4, 2019 0 Comments
فیزیولوژی رشد و نمو زعفران

فیزیولوژی رشد و نمو زعفران

گیاه زعفران دارای سه مرحله رشدی است که عبارتند از:  رشد رویشی، رشد زایشی و حالت کمون. مباحثی از رشد و نمو زعفران را که ضرورت کاربردی دارد می توان به شرح زیر عنوان نمود.

این اعمال بیرون خاک و داخل خاک صورت می گیرد. بر اساس تحقیقات انجام شده، این گیاه پایا دو ماه استراحت کامل دارد، از هنگامی که برگها خشک می گردد یعنی حدود نیمه اردیبهشت ماه تا نیمه تیر ماه و ماههای دیگر سال را در فعالیت به سر می برند.

که بهتر است کشت پیاز در اواسط این زمان یعنی خرداد ماه انجام گیرد. از نیمه تیر ماه در داخل پیاز و هفت ماه دیگر یعنی از نیمه مهر تا نیمه اردیبهشت شامل زاد آوری و رویش برگ است.

که بیرون از خاک انجام می شود. از نیمه تیرماه تا نیمه مرداد برگهای اولیه در جوانه پیاز بوجود می آید لذا طبق تحقیقات صورت گرفته بهتر است دراین زمان هیچگونه آبیاری صورت نگیرد که چنانچه آبیاری انجام شود، روی عملکرد اثر منفی دارد.

از نیمه مرداد ماه تا 25 مرداد ماه جام گل و دستگاه تناسلی بوجود می آید که طبق تحقیقات انجام شده آبیاری تابستانه اثر مثبتی در گل آوری دارد. بطوری که آبیاری در 20 مرداد در مزارع تازه کشت شده.

17 درصد و در مزارع چند ساله 40 درصد افزایش محصول نسبت به شاهد پدید آورده است. در طول پائیز و زمستان در انتهای لوله گل تورمی بوجود می آید که نشانه تشکیل پیاز دختر است.

این پیاز از حدود دیماه شروع به مکیدن جسم پیاز مادر می نماید و در طول بهمن و اسفند به مرور مواد غذایی از پیاز مادر به دختر منتقل و در انتهای فصل از پیاز مادر قبلی چیزی به جز یک پوسته خشبی نازک باقی نخواهد ماند.

و پیاز جدید هم فاقد ریشه بوده و برای ادامه فعالیت های خود متکی به برگها می باشد،بنابراین محلول پاشی با کود مایع در بهمن و اسفند ماه طبق تحقیقات انجام شده موجب 33 درصد افزایش محصول خواهد شد.

آب و هوای مناسب زعفران:

عوامل آب و هوایی متغییرهای کنترل نشده ای هستند که در تمامی مراحل زندگی گیاه اثر دارد. این اثرات در گیاهان چند ساله به مراتب بیشتر از گیاهان یکساله می باشد. اطلاع از شرایط آب و هوایی هر منطقه

و همچنین اطلاع از نیازهای بیو کلیمایی هر گیاه این امکان را بوجود می آورد که می توان از عوامل جوی مساعد و مناسب بهره گیری نمود و نیز به موقع خسارات عوامل جوی نا مساعد را کاهش داد.

اکثر مناطق زعفران کاری موجود در خراسان بین عرضهای 33/5 تا 33/5 درجه شمالی و بین طول های جغرافیایی 57 تا 60درجه شرقی واقع شده اند. زعفران گیاهی نیمه گرمسیری است و در نقاطی که دارای زمستان های ملایم و تابستانهای گرم و خشک است.

به خوبی می روید. مقاومت زعفران در مقابل سرما زیاد بوده و تا 10 – درجه تا 15 – درجه و بعضا تا 20 – درجه سانتی گراد را تحمل می کند. ولی وجود یک پائیز خنک بدون یخبندان و بدون بارندگی برای گلدهی و برداشت محصول لازم است.

بطوری که دمای هوا در هنگام گلدهی 16 – 18 درجه سانتی گراد و حداکثر 19 درجه سانتی گراد و رطوبت نسبی هوا حدود 40 – 50 درصد باشد. حد اکثر دمای قابل تحمل این گیاه 40 درجه سانتی گراد است.

و این گیاه در ارتفاع 1300 تا 2300 متر از سطح دریا عملکرد خوبی را نشان می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *