صفات ریخت شناسی زعفران

ali.piri فوریه 11, 2019 0 Comments
صفات ریخت شناسی زعفران

صفات ریخت شناسی زعفران

از لحاظ ریخت شناسی، دسته بندی زعفران از طریق مشخصه ها و ریخت برگ، کلاله، خامه، گلبرگ، کاسبرگ، پیازف و چمچه آن انجام میگیرد.

گلبرگ زعفران

مشخصات گلبرگ: برگ زعفران معمولا از 1 سانتی

متر تا 4 سانتی متر میباشد. زعفران برگ های نوک تیز دارد که روی آنها تیره تر و زیرشان روشنتر است. شدت این تفاوت در گونه های مختلف متفاوت میباشد. ضخامت برگ هم ممکن است در ارقام مختلف زعفران مانند خزری، زاگرسی، سفید، بنفش، زیبا و جوقاسم کم یا زیاد باشد.

کلاله

کلاله: مهمترین بخش گل زعفران است که

زعفران از آن بدست می آید «کلاله» به بخش های مختلف «سرگل» «پوشال» «دسته» و «کنجه» تقسیم میشود. مرغوبترین زعفران از ((سر گل)) کلاله بدست می آید که سرخ ترین بخش آن است. رنگ کلاله که به میزان کارتنویید و لیکوپن موجود در آن بستگی دارد، از قرمز پر رنگ تا نارنجی کمرنگ دیده شده است.

کلاله سه شاخه و اندازه آن نسبت به خامه که تعداد آن نیز سه عدد می باشد، متفاوت است. ممکن است بلندتر، کوتاهتر، و برابر با آن باشد. همچنین طول آن نسبت به گلبرگ ها نیز متفاوت است. در ایران همه گونه های مختلف بلندتر، کوتاهتر و تا اندازه ای برابر زعفران وجود دارند.

لبه کلاله در انتهای آن حالت چین خورده دارد که در برخی ارقام زعفران بسیار بیشتر دیده می شود. عرض دهانه آن نیز بستگی به گونه های آنهر از پهن تا نازک می باشد. رنگ لبه انتهایی کلاله دارای رگه سفیدی است که بسته به گونه های متفاوت، می تواند کم یا زیاد باشد.

خامه زعفران

خامه: زرد رنگ است که در برخی گونه ها مانند

زعفران خزری بسیار پر رنگ و در گونه هایی دیگر مانند زعفران زاگرسی کمرنگ تر می باشد. این تفاوت رنگ به نسبت کارتنویید موجود در آن بستگی دارد.

برگ زعفران

برگ: هر کدام 3 تا و ضخامت آنها نیز می تواند کم تا زیاد باشد.

پیاز زعفران

سوخ (پیاز): شکل عمومی سوخ می تواند بیضوی

پخ، لوزی، تخم مرغی، دایره ای یا بیضوی پهن باشد. یکی از صفات مورد بررسی پهنای گردن آن می باشد که ممکن است خیلی باریک، باریک و تا بسیار پهن دیده شود. شکل قاعده پیاز زعفران ممکن است گرد یا تو رفته باشد. دیده شده که ضخامت قطر آن در ابتدا و انتها و وسط سوخ آن را متفاوت کرده است.

شکل سوخ از لحاظ استفاده بازار از صفات بسیار مهم آن می باشد. در پیاز زعفران حالت چند قلویی نیز، چناچه در بیشتر گیاهان دارویی که دارای پیاز هستند، با درصد بسیار پایینی وجود دارد. پیاز زعفران دارای الیاف قهوه ای رنگ است کهدر برخی گونه ها بسیار فشرده و در گونه هایی دیگر کم پشت تر می باشد و از ورای آن رنگ سفید پیاز به وضوح دیده می شود.

چمچه زعفران

چمچه: اولین اندامی است از زعفران که به

محض جوانه زدن و به شکل برگی سوزنی در سطح خاک دیده می شود. چمچه ها در برخی ارقام بسیار بلند هستند و اکثرا

در ارقام پابلند زعفران دیده می شوند. در بیشتر ارقام متوسط آن نیز وجود دارند و در ارقام پا کوتاه زعفران به صورت بسیار کوتاه

نیز دیده می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *