شرایط نگهداری زعفران دم کرده چگونه است؟

ali.piri می 22, 2019 0 Comments
شرایط نگهداری زعفران دم کرده چگونه است؟

شرایط نگهداری زعفران دم کرده چگونه است؟

برای نگهداری زعفران دم کرده باید نکاتی را رعایت کنید تا رنگ و بوی آن از بین نرود. نحوه آسیاب کردن، دم کردن و نگهداری از زعفران را مطالعه فرمایید.

نگهداری زعفران دم کرده

زعفران گیاهی است چند ساله که دارای پیاز می باشد این پیاز دارای غلاف قهوه ای رنگی است. این گیاه در جنوب غربی آسیا، جنوب اسپانیا و جنوب اروپا روییده می شود. برای نگهداری زعفران اول باید بدانیم که چگونه زعفران را دم کنیم و برای این کار اول باید آن رادرست آسیاب کنیم به نکات زیر کاملا توجه کنید.

نحوه آسیاب و دم کردن زعفران

زعفران را از قدیم با یک حبه قند آسیاب می کردند این قند کاربردش فقط در بهتر خرد شدن زعفران بود ولی همین قند باعث می شود که زعفران شما رنگ خوبی موقع دم کردن ندهد با وجود وسایل آسیاب کردن موجود در بازار سعی کنید از حبه قند استفاده نکنید.

نکته بعد مخصوص زعفران خشک نشده است. می توانید این زعفران را یا در فر یا روی شعله گاز خشک کرده و بعد آسیاب کنید. در فر این پروسه بهتر انجام خواهد شد، زیرا که حرارت از همه طرف به آن برخورد می کند زیاد و زیاد در فر نماند زیرا که زعفران زود می سوزد و خراب می شود.

زعفران را در شیر داغ هم می توان دم کرد ولی برای برخی موارد ممکن است مناسب نباشد پس دقت کنید که برای چه کاری احتیاج دارید. برای دم کردن زعفران مقداری آب جوش روی آن ریخته و روی کتری در حال جوش یا روی بخاری یا روی سماور و یا روی چای ساز قرار دهید تا دم بکشد و کاملا رنگ بیاندازد.

زغفران را با یخ هم می توان دم کرد که رنگ بهتری هم خواهد داشت فقط دو قطعه یخ قالبی داخل آن بیاندازید و روی سماور یا هر چیزی که می خواهید در روی آن دم بکشد بگذارید نتیجه خوبی خواهد داشت. برای تهیه گرد زعفران آن را بعد از کوبیدن کامل از الک رد کنید گرد زعفران کاملا داخل آب حل می شود و رنگ بهتری دارد.

اگر می خواهید زعفران شما رنگ بهتری داشته باشد هنگام مصرف آن را بکوبید. اگر می خواهید زعفران خاصیت خود را از دست ندهد داخل ظرف فلزی و در مرتبه دوم داخل ظرف شیشه ای نگه داری کنید از نگه داری زعفران داخل ظرف پلاستیکی پرهیز کنید.

زیرا که مواد موجود در پلاستیک خاصیت زعفران را از بین می برند. زعفران را در محیط خشک و خنک نگه داری کنید و حتما در بسته باشد چون اگر رطوبت بردارد خاصیتش از بین می رود. زعفران دم کرده را به مدت دو هفته داخل یخچال و داخل ظرف شیشه ای در بسته می توانید نگه داری کنید ولی بعد از این مدت رنگ و بوی خود را از دست می دهد.

ولی بهترین روش برای نگهداری زعفران دم کرده نگهداری آن داخل فریزر می باشد به این صورت که زعفران دم کرده را داخل قالب های یخ ریخته و داخل فریزر قرار دهید و بعد از یخ زدن روی آن سلفون بکشید و هنگام نیاز هر تعداد که لازم داشتیم استفاده می کنیم.

و در این روش زعفران رنگ و بوی خود را از دست نمی دهد. فقط توجه کنید اگر اضافه بود مجددا افدام به فریز کردن نکنید این کار در خصوص تمام مواد غذایی اشتباه است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *