سرده زعفران

ali.piri ژوئن 7, 2019 0 Comments
سرده زعفران

سرده زعفران

نام علمی: Crocus  نام یک سرده از گیاهان گلدار است. گیاهان کوچکی هستند که گل های آن ها در اوایل بهار یا اواخر پاییز ظاهر می گردند. دارای غده های کم و بیش کروی که با اقسام مختلف پوشینه مستور هستند. برگ های باریک آنها دو زائده ناوی در سطح زیرین و معمولا یک خط سفید مرکزی در سطح فوقانی دارد. گلپوش شامل یک لوله بلند و یک لبه زنگوله ای شش زبانه است که در زیر نور شدید آفتاب کاملا باز شده و کمن و بیش ستاره ای شکل می گردد.

رنگ گل ها در این جنس متغیر و به رنگ های سفید، زرد، یاسمنی، بنفش، یا ارغوانی مایل به یاسمنی دیده شده که اغلب دارای رگه های تیره تری در سطح خارجی هستند. خامه اغلب به چندین شاخه تقسیم گردیده و میوه کپسول آن در سطح خاک و بر روی یک پایه کوتاه و باریک قرار گرفته است.

و در گونه هایی هم که در پائیز گل می دهند در بهار ظاهر می گردد. این جنس در حدود 80 گونه درد که در اروپا و نواحی مدیترانه تا آسیای مرکزی و پاکستان غربی پراکنده است ولی مرکز آن در یونان و ترکیه است و در ایران نیز 8 گونه آن دیده می شود.

تعداد زیادی از گونه ها اشکال انتخابی و دو رگه های آن ها به عنوان گیاهان متداول باغی محسوب گردیده و زعفران هم از کلاله های خشک شده نارنجی پر رنگ گونه زعفران خوراکی به دست می آید که در خراسان کشت گردیده و احتمالا دارای گسترش کمتری در سایر نقاط ایران است.

وجه تمایز زعفران ها از گونه های نسبتا مشابه گل حسرت سفید یا بنفش و گونه زرد رنگ جام زرین وجود دارد 3 پرچم به جای 6 پرچم دو جنس اخیر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *