خواص دارویی زعفران

ali.piri فوریه 11, 2019 0 Comments
خواص دارویی زعفران

خواص دارویی زعفران

دم نوش زعفران اساسا ضد افسردگی و نشاط آور بوده و به بهبود عملکرد دستگاه گوارش کمک میکند،

همچنین مدر (ادار آور) بوده و نتیجتا برای شست و شوی کلیه ها و مثانه مفید است. تسهیل در هضم غذا ، رفع نفخ معده، تسهیل گردش خون و خون سازی از فواید دیگر آن است همچنین خاصیت آنتی اکسیدانی و نتیجتا ضد سرطانی نیز دارد.

نام علمی:(Crocus sativus) زعفران ویژگی سرخوشی داشته و امروزه برخی از شرکت های دارویی اروپایی از آن به عنوان اینتگراتور ضد افسردگی استفاده می کنند. کروسین و سافرانال موجود در زعفران تاثیری مشابه داروی فلوکستین داشته و از باز جذب دوپامین، نوراپی نفرین و سروتونین جلوگیری نموده و بدین ترتیب اثر ضد افسردگی خود را اعمال می نماید.

کاهش میزان سروتونین منجر به افزایش علائم  PMS  یا سندرم پیش قاعدگی و به ویژه افسردگی میشود. نتیجه مطالعات نشان می دهد کروسین و سافرانال موجود در زعفران از بازجذب سروتونین جلوگیری کرده و در نتیجه منجر به افزایش مقدار سروتونین و کاهش علائم افسردگی در زنان مبتلا به PMS میشود.

از آنجاییکه افسردگی از مم ترین عوامل کاهش میل جنسی است، بهبود افسردگی موجب افزایش میل جنسی نیز میگردد. به طور کلی 8% از زوجهای ایرانی مبتلا به ناباروری هستند و در این میان سهم مردان 40% است. تحقیقات اخیرا نشان میدهد:

Ros Reactive Oxygen Species  یکی از دلایل کاهش باروری در مردان است. به این ترتیب که ROS  به ویژه رادیکال های آزاد، سبب پر اکسیداسیون اسیدهای چرب و آسیب به غشای سلولی اسپرم و محتوای ژنتیکی آن می گردد و در نتیجه سبب مختل شدن تحرک اسپرم و همچنین آسیب به DNA می شود ودر نتیجه منجر به لقاح ضعیف می گردد.

کارو تنوئیدهای موجود در زعفران به ویژه کروسین و کروستین که آنتی اکسیدان می باشند با جلو گیری از فعالیت ROS از اکسیداسیون اسید های چرب در غشا جلوگیری کرده و در نتیجه سبب افزایش تحرک و بهبود مورفولوژی اسپرم و همچنین عملکرد جنسی آقایان می گردد.

زعفران با محدود سازی سنتز RNA و DNA در سلول های سرطانی، قطع واکنش های زنجیره ای رادیکال های آزاد، از طریق فعالیت آنتی اکسیدانی ترکیبات خود در پیش گیری و بهبود سرطان کمک می کند.

همچنین ترکیبات کارو تنوئیدی بر آنزیم Topoisomerase 2 بر هم کنش دارد که این خاصیت به فعالیت سیتو توکسیکی زعفران بر می گردد و سبب آپپتوز سلولهای سرطانی می شود. زعفران به عنوان طعم دهنده غذا و برای رنگ پارچه، در کشورهای در حال توسعه و توسط صنعت گران به مقدار زیاد استفاده میشود.

در طب سنتی، زعفران به عنوان مسکن، خلط آور، محرک جنسی و معرق، کاربرد دارد. در گزارش های داستان گونه مربوط به مناطق استوایی آسیا، از خمیری نام برده شده که مخلوطی از زعفران و چوب صندل است و این خمیر امروز  همچون گذشته به صورت مرهمی آرامش بخش برای پوست های خشک مصرف می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *